45 Comments

 1. නීති විරෝදී ලෙස වවපු එකද වැරද? එහෙනම් ඒ අයට නීතිය ක්‍රියාත්මක කරපල්ල.එහෙමයි කියල මොන හිතකින් ද බං ඖඅ විදියට වටිනා කියන ගහක් කපන්නෙ….

 2. කීයයිද කිවුවේ 6000000කියලද 🖕
  ඔයිට වඩා වටිනෝ යකෝ ඔවා
  තොපිට පිඩ්සු මාධ්‍ය සන්දර්ශනය කට ඔයවගේ අපරද වැඩ කරන්න එපා බොල පවු කියල තම කිටන්න තියෙන්නෙ පරගැති හැත්ත😂😂😂😂😂😂😂😹😹😹

 3. නීතියේ රැහැනට අල්ල ගන් කුඩ්ඩන්ව ෆෝම් කරන පොලිටික්කෝ..උකුසු පකා.

 4. බහුකාන් කැරි උකුස්සා,, අල්ලපියකෝ වේසිගේ පුතෝ කුඩු,,
  හෙන ගහනවා හුත්තො,,
  පව් අහිංසක මිනිස්සු,,

 5. දෙරන තමුසෙලගෙ තියනව නේද මවු දෙරනට පැලයක් ගගා ලබ්බවල්. කංස කියන්නෙ ඖෂධ රජු. ඒක නැති කරනව කියන්නෙ උබල වැඩක් නැහැ.

 6. දියුණු රටවල ගංජා නිතිගත කර සාර්ථකව රට පවත්වාගෙන යන අතර අපේ රටේ අහිංසක මිනිහගේ ගංජා අල්ලනවා.. ඇමතිගේ කුඩු රෙද්ද අස්සේ දාගෙන 😂🖕🏻

 7. අනේ ඉතින් මේ පොන්නයොන්ට පුලුවන් ගන්ජ හේන් අල්ලන්ට ත්මා. අල්ලපල්ලකො පොන්නයෝ අර ලොක්කන්ගේ කුඩු ටික. පොන්න හැතිකරේ

 8. ගොං බල්ලෝ තොපි.ඒ අහිංසක මිනිස්සුන්ගේ මූනු බලපල්ලකෝ…ඒමදිවට ඒ මනුස්සයා කතා කරනකොට ජාවාරම්කරු කියලත් යටින් දානවා..අර කුනු කන්ටේනර් පිටින් ගේනවා,සාෆිට ඇපදෙනවා,කඩු ආපහු දෙනවා..අම්මප මුන්ගේ අම්මගේ හුත්තේ නීතියයි මාද්‍යයයි…ගෝඨා ජනාධිපති වුනාමවත් ගංජා නීතිගත කරපල්ලා පිංසිද්ද වෙයි…අරක්කු තහනම් කරමු…

 9. කුඩා ඔය රක්ෂිතය අසල ගම්මාන වලට තර්ජනයක් වන පරිදි වන අලින් ගෙනත් දා ඇති බවට තොරතුරු ලැබී තියෙනවා එය ඇත්තක්ද කියා හොයා බලන්න පුළුවන් ද අලුත්වෙල ප්‍රදේශයේ දුප්පත් ගොවි ගම්මාන වලට විශාල ප්‍රමාණයක් අලි ඇතුන් මේ දිනවල සැරි සරනවා මිනිස්සුන්ගේ ගහ කොළ වගා සියලු දේ විනාශ කරනවා මිනිස්සුන්ගෙ ජීවිත පවා දැඩි අවදානමක දමා තියෙනවා දැ යි ඔයා බලන්න පුලුවන්ද

 10. යකො කන්ජ කියන්නෙ බෙහෙතක් කියල අපෙ වෙද මහත්තයත් කිවුව ව්ස්වවිද්දියල අචර්ය සර් කෙනෙකුත් කන්ජ කියන්නෙ මොන තරම් ව්ට්නවද කියල තෙරුම් කරල දුන්න එහෙවු එකෙ මෙ කන්ජ හෙන් අල්ලල ගිනි ය්හියන්නෙ පොන්න අන්ඩුව තොපි කුඩු ව්කුනන කුඩු ගෙන්නන උන් අල්ලපල්ල මෙ පොන්නයො සෙට් එක ඉන්න අන්ඩුවට ගන්ජ ව්ලින් බද්දක් ගන්න පුලුවන්නම් ගන්ජ ඔනම කෙනෙක්ට වවන්න දෙව් ගන්ජ වලින් බදුගන්න බැනෙ එක නිස හෙන් අල්ලනව පොන්නයො ඉන්න අන්ඩුවක් ලන්කවෙත් දැන් තියෙන්නේ අපිත් ගන්ජ ට්කක් හරි බොනව ඉදල හිටල හරි බෙහෙතකට වත් ගන්ජ දැන් ලන්කවෙ හොයගන්න බැරිවෙනව ඉතින් ඔපර ඉස්සරහට ඈයි ඉතින් හිටන් හුටන් සිර ඔක්කොම හෙන් අල්ලල ගිනි තිබ්බනෙ මෙ පොන්න රනිල මයිත්‍රිය අන්ඩුව කොහොමත් කරන්නෙ ලන්කවෙ තියෙන වට්න හැමදෙම ව්නස කරල කබසිනිය කරන එක තමයි මෙ පොන්නයො සෙට් එකට චන්දෙ දුන්න අපෙ මොඩ මිහරක් ට්කක් ලන්කවෙත් ඉන්නවා ලන්කවෙ වැඩක් කරලා ජිවත් වේන්න අමරු නිසා රටකට අව එ අවිල්ලත් වැඩ කරල ගන්න පඩියෙනුත් මෙ පොන්න අන්ඩුව අපෙම සල්ලි වලින් කොම්ස් කියල කපනව පහර හැත්ත අවුවෙ වැඩ කරල ගන්න පඩියෙනුත් අහින්සක අපෙ සල්ලි කපනව කියන්නෙ පොන්නයො සෙට් එකෙ අන්ඩුවෙ සිටින නරුම දෙසපලකයොන්ට හොදක්නම් සිද්ද වෙන්න එප අපෙ සල්ලි වලින් සුරසැප ව්දින පහර හැත්තට

 11. ඔවා බලන්න බැ උකුස්සෝ ඔබලා කැලේ විනාශ කරල දැම්මා…කෝච්චියකට හැප්පිලා මැරියන් උබ ගොන් උකුස්ස ආයෙ මන් උකුස්සා බලන්නැ පරිසර දූශකයෝ 😥

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*