Marijuana / Kenevir ve Beyin | Dr. Önder Albayram (Harvard Üniversitesi)Nature’da yayınladıkları makaleyle Time dergisinden ScienceDaily’e kadar tüm haber kaynaklarında haber oldular! Araştırmalarında, yaşlı farelere marijuana …

44 Comments

 1. Yaklaşık üç sene önce bu yayını canlı izlemiştim 🙂 Ne mutlu ki Önder Albayram'ı tanıma fırsatım olmuştu. Kendisini tanıdığım günden beri katıldığı yayınlar verdiği röportajlar ilham vermiştir bana. Yayında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim💫

 2. Ben Önder hocamı Bipolar üzerine yaptığı çalışmalardan dolayı takip ediyorum. Babam 20 yıllık bipolar hastası artık kullandığı ilaçlar etkilemiyor,yıllık atak sayısı beş altıyı geçiyor. Doktorlar deneysel tedavi uyguluyor sürekli ilaç değiştirerek tedavi uygulamaya çalışıyorlar ama bu babamı daha kötü etkiliyor doktora götürmektense kendimiz ilaç dozlarıyla oynama yaparak düzene sokmaya çalışıyoruz maalesef. 27 yaşındayım 10 yıldır babamın arkasında dolanıyorum, yaptığı hataları düzeltmekle uğraşıyorum. Bunların üstüne babam alzheimara yakalandı. Umarım hocam bir çözüm bulabilir.

 3. Kenevir serbest olursa
  1-Alkol satışı düşer (vergi düşer)
  2- Sigara satışı düşer(vergi düşer)
  3- ilaç satışları düşer (ilaç şirketleri biter ) vs. vs. Araştırın bu uzar gider.
  Şu 3 madde bile herseyi açıklıyor dünyanın en zengin en çok para kazanan şirketleri sence esrarı toprakta yetiştirip her alanda insanların para ödemeden kullanmalarına izin verir mi? Kimyasal uyuşturucular eroin, kokain, metanfetamin gibi maddeleri satan büyük güçler kim?
  Sigaradan yılda dünyada kaç kişi ölüyor?
  Alkolden kanser olup ölenler trafik kazaları ve şiddet ile dünyada neler oluyor?
  O ilaç şirketlerinin yaptığı ilaçlar seni bir yandan iyi ederken biryandan daha kötü ediyor ve kısırlaştırıyor genetiğini bozup beynini bitiriyor. Ayrıca paranıda alıyor. Nasıl iyi sikiyorlar dimi?

 4. Eczaneler ilaç satmıyor ki zehir satıyor esrar içmek yerine kullanımı faydalı bir şekilde olursa neden olmasın kek olarak çay olarak kullanıla bilir bilim insanları fareleri, doktorlar da insanları kobay olarak kullanıyor esrar kansere iyi gelirken kemoterapi ile insanlara acı çektirerek ölüme sürüklüyorlar

 5. Bilimsel şeyleri seven biri olarak çok basit bir şekilde özeti yaşlılarda çok çok olumlu gençsen olumsuz genç yaşta içmeyin ama yaşlanınca için esrar kullanımı araştırmalar sonucu belli bir yaş bulunup atıyorum 30 yada 40 yaş bu yaştan sonra belli dozda hap olur ne bileyim serum olur yada hocanın dediği gibi bonk yaparak kullanımı serbest olabilir. Bence kesinlikle araştırılmalı kulaktan dolma yerine bilimsel veriler ışığında faydalıysa serbest zararlı ise yasak olmalı ama daha önce sigara ki içiyorum yasaklanmalı…keşke hiç sigara içmeseydim kesinlikle sigara içmeyin!!!!

 6. BU YORUM BENİM İÇİN ÖNEMLİ LÜTFEN DİKKATE ALIN
  Önder hocamın epilepsi üzerine yaptığı bir röportaj veya geniş çaplı bilgilendirme mevcut mu? 5 yaşında bir kızım var 4.5 senedir Epilepsi hastalığıyla savaşıyoruz. Dirençli epilepsi türü. Fakat EEG, Emr herşey temiz kızımda. 12 gündür yoğun bakımda yatıyor kullanmakta olduğu ilaçlar ve enfeksiyon nedeniyle. Biraz daha bilgi alabileceğimiz özel bir program çeker misiniz hocam ile birlikte. Sadece epilepsi üzerine mesela.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*